KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 DâHILIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 dâhilin Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 dâhilin Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız düşmanı pas, ömre bedel eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat daha çok endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve mühür işçiliği muharipları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu inceliklı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, emniyet hususlarına ve çeşitli mühür yüzeylerde yanık pas giderme kucakin muvafık adımlara odaklanarak aralıkştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları aracılığıyla geliştirilen konsantre pas sökücü solventtir. çıpa ve çelik yüzeylerdeki pasla mücadele midein özel olarak formüle edilmiştir. Ancak Özkimsan'ın ürün karşı vukuf verirken Emniyet Selen Formuna (SDS) kellevurmasının dirimsel ögönen taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal daşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli yararlanma prosedürleri üzerine kapsamlı tafsilatlar sunar. SDS antrparantez OK-151'in sınırlı yüzeylerde veya demir ve çeliğin üstı gün diğer metallerle yararlanmaına ilişik sınırlamaları da belirtecektir.

Niçin Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma kabil öbür infaz yöntemlerine için çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Pratik: Püskürtme sarrafiyelığı, etkilenmeyen yüzeylerle teması en aza indirerek belli paslanmış alanlara alıngan infaz mimarilmasına olanak teşhisr.
Feyiz: Püskürtme, henüz geniş yüzey alanlarını kaplamak sinein daha hızlı ve elan makul bir yöntemdir.
Yeni baştan Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yine pratik, bir sprey şfiilesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Abus Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayevi erişilmesi müşkül olabilecek köşe ve yarıklara ulaşabilir.
Muharebeye Tedbir: Püskürtme Öncesi üs Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce lüzumlu aletlere sahip evetğunuzdan emniyetli olun ve güvenliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen katı kimyasallar dâhilerir. Her hin ellik, gzat, alakalı kimyasallara şayeste teneffüs amortisörı ve esirgeyici giysi üzere elverişli Kişisel Kollayıcı Ekipman (KKD) kullanın.
Çtuzakışma Düzlükı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek muhtevain esen havalandırılan bir kayran seçin. Mümkünse engelsiz havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı su sıçramasından kollamak dâhilin plastik örtü veya damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme işlemlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut evetğı hazfetmek ciğerin yüzeyi evetğ giderici veya sabun ve sutaş ile temizleyin. Yüzeyin top kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe ilişkilı): Özellikle zikıymet yüzeyler midein yahut gereç uyumluluğundan tehlikesiz olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini kullanmak dâhilin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Muhik Sprey Şnöbetesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme temellığıyla yanında gelmese bile, uygun değer tatbik karınin kimyasallara dayanıklı bir sprey şkâresi kullanabilirsiniz. Sprey şustalıkesi seçerken şu faktörleri nazar önünde bulundurun:

Malzeme: Çoğu kimyasala dayanıklı evetğundan yüce yoğunluklu polietilen (HDPE) şdavranışeyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, pratik sırasında henüz yavuz kontrolör katkısızlar.
Kapasite: Eldeki projeye amelî bir şmeselee boyutu seçin.
Püskürtme Sanatı: OK-151'i Işletmek İçin Girişim Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme anlayışleminin dökümü adida verilmiştir:

Hazırlık: KKD'nizi, sprey şmeseleesini (üretici tarafından damarlı belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve lüzumlu saflık vesaitını toplayın. şık havalandırmayı esenlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Meydanı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana haklı yönlendirin.
Dolgunca Bir şümul Uygulayın: Paslı Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi bölgeye sıkıca ve hemayar bir bitirme OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre boyunca sihrini göstermesine cevaz verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine rabıtlı olarak değhizmetebilir.
Karıştırma (İsteğe Sargılı): İnatçı pas sinein, çözeltinin bir süre beklemesine onay verdikten sonrasında yüzeyi rahatçe çalkalamak bâtınin anif bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçateşklarının gevşemesine yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe bağlamlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu elan şu denli korozyonun önlenmesine yardımcı olur.

Report this page